Lasersko pomlajevanje obraza je kozmetični postopek, ki omogoča glajenje majhnih in srednjih gub. Po opravljeni manipulaciji je koža videti obnovljena, napeta in elastična. Pri tem laser vpliva le na določene plasti, povrhnjica pa ostane nespremenjena. Zahvaljujoč tej tehniki se procesi regeneracije aktivirajo na celični ravni in spremembe, povezane s starostjo, se ustavijo.
Kaj
Obrazni laser v kozmetologiji je posebna naprava, katere glavna naloga je pretvoriti energijo v visokointenzivni tok sevanja. Ta taktika je zelo priljubljena in jo ponujajo številne kozmetične klinike.
Pomlajevanje obraza z laserjem je sestavljeno iz sposobnosti svetlobnega snopa povzročiti opekline do 1 mm globoko.
Temeljne celice se začnejo intenzivno deliti, kar vodi v nastanek nove povrhnjice.
Tako pride do korekcije mimičnih gub lahke in srednje resnosti, krepitve kože in povečanja njene elastičnosti.
Med postopkom se laserska izpostavljenost izvaja na problematičnih področjih kože. V tem primeru je zabeležen prodor žarka do globine enega milimetra. Posledično se uničijo stare celice, na njihovem mestu pa se začnejo oblikovati nove.
Po laserskem pomlajevanju je pomembno, da ustrezno negujemo kožo, kar bo pospešilo okrevanje in preprečilo razvoj zapletov.
Če želite to narediti, uporabite izdelke z vlažilnim, pomirjujočim učinkom. Kozmetika, ki vsebuje antioksidante, se pogosto uporablja.
Dodatna zaščita pred soncem (kreme, losjoni) je prav tako pomembna. Prav tako se morate spomniti čiščenja kože z nežnimi sredstvi.
Postopek pomlajevanja obraza lahko izvedemo z več vrstami laserjev. Praviloma so to erbij, CO2 in neodim. Med seboj se razlikujejo po valovni dolžini, globini in metodah izvedbe udarca.
Metode
Laserska terapija obraza je razdeljena na več vrst.
Delno ablativno pomlajevanje
Ta tehnika vključuje točkovno odstranjevanje kozmetičnih napak na koži. Znanstveniki so dokazali, da so na različnih območjih povrhnjice celične strukture na različnih stopnjah rasti. Posledično bo na enem področju koža poškodovana, na drugih pa bo mehkejša in bolj zdrava. Metoda ablativnega laserskega pomlajevanja se uporablja za izvajanje točkovnega učinka samo na problematična področja.
Laserska biorevitalizacija
To je inovativna tehnologija, ki se izvaja brez operacije. Pomaga pri obvladovanju madežev, kot so globoke gube in brazgotine. Med delom se oddajajo kratki laserski impulzi, ki opečejo odmrle kožne plasti, kar naredi prostor za nastanek novih celic.
Poleg tega biorevitalizacija sproži proizvodnjo kolagenskih in elastinskih vlaken. Za pospešitev rezultata je koža predhodno obdelana s posebno sestavo, ki doseže globoke plasti in jih nasiči z vsemi koristnimi mikroelementi.
Ne ablativno sevanje
Površina obraza je izpostavljena dolgim laserskim žarkom. Ta vrsta postopka je pri izvajanju resnejša, zato je predpisana le, če obstajajo določene indikacije, na primer z globokimi brazgotinami, sledovi kemičnih poškodb, hudimi izpuščaji.
Ne-ablativno pomlajevanje obravnava celotno površino obraza hkrati.
Lasersko brušenje
To je eden od minimalno invazivnih postopkov. Za odpravo starostnih sprememb se uporablja safirni ali erbijev laser, zaradi česar na kožo deluje mehak, a globok učinek.
Ta lifting odstrani izrazne linije, zategne konturo obraza, odpravi akne in gladi vranove noge.
Foto pomlajevanje
To je kombinirana metoda vseh zgornjih postopkov. V večini primerov se ta taktika uporablja za izboljšanje tonusa in elastičnosti kože.
Indikacije
Lasersko pomlajevanje kože obraza se izvaja ob prisotnosti določenih težav, med katerimi so:
- znakifotostaranje;
- učinkiaknein po aknah;
- aknebrazgotinjenje;
- neenakomerensencopovrhnjica;
- oblikovanježilnimreža;
- podaljšekod;
- nastanekgube. . .
Priporočljivo je tudi, da postopek izvedete, če pride do zmanjšanja turgorja ali povečane pigmentacije.
Kontraindikacije
Lasersko pomlajevanje vek in obraza ima določene omejitve.
Tako bo v določenih okoliščinah manipulacija zavrnjena. Med glavnimi kontraindikacijami so naslednje:
- diagnosticiran sladkorsladkorna bolezen;
- predrakavihpatološki procesi;
- kroničnobolezni v fazi poslabšanja;
- bolezniveznisistemska tkiva;
- nalezljivoin vnetni procesi v poslabšani obliki;
- epileptičniepileptični napadi;
- onkološkineoplazme;
- sprejemno obdobjezdravilnozdravila, ki povečajo občutljivost kože na ultravijolično svetlobo.
Poleg tega je tak postopek prepovedan v obdobju brejosti in dojenja.
Priprava
Lasersko pomlajevanje ne zahteva posebnih pripravljalnih ukrepov. Bolnik mora najprej obiskati zdravnika, ki bo ocenil splošno stanje kože, ugotovil celoten spekter težav in se tudi prepričal, da ni možnih omejitev.
Nekaj dni pred pričakovanim datumom manipulacije morate opustiti uporabo dekorativne kozmetike, izlete v solarij in porjavelost na odprti sončni svetlobi.
Če se postopek izvaja poleti, je potrebno kožo zaščititi pred močno izpostavljenostjo ultravijoličnemu sevanju. Če želite to narediti, morate na obraz nanesti kremo za sončenje, preden greste ven.
Napredek
Celoten postopek laserskega pomlajevanja vključuje izvajanje več zaporednih dejanj. Najprej se očisti površina kože na problematičnem območju. V ta namen lahko uporabite pilinge ali posebne pilinge.
Nato se nanese majhna količina anestetičnega gela, ki omogoča izvajanje postopka, ne da bi pri tem povzročila nelagodje stranki.
Po tem kozmetolog nadaljuje neposredno delo z laserjem. V eni seji, odvisno od resnosti obstoječih težav, lahko obdelate celotno površino obraza, dekolteja in vratu.
Na zadnji stopnji se povrhnjica obriše z emolijentno raztopino.
Kar zadeva trajanje, ena seja traja približno 60 minut.
Trajanje in pogostost postopka
Za dosego želenega rezultata kozmetologi priporočajo celoten tečaj laserskega pomlajevanja, ki lahko vključuje od 3 do 5 sej z intervalom 14-21 dni med njimi.
Če želite ohraniti in okrepiti učinek v prihodnosti, lahko naredite en postopek na leto.
Kako dolgo traja učinek
Odvisno od izbrane metode zdravljenja kože lahko rezultat traja 12-18 mesecev.
Nega po
Po vsaki seji je potreben določen čas za obnovo povrhnjice, pa tudi za upoštevanje številnih priporočil specialista.
Dva tedna je treba na obdelana območja nanesti vlažilno kremo in izdelke, ki vsebujejo hialuronsko kislino.
Prvi dan po izvedbi manipulacije je prepovedana uporaba dekorativne kozmetike. Poleg tega morate do trenutka, ko se povrhnjica popolnoma obnovi, pozabiti na grmičevje in pilinge.
Da bi preprečili nastanek starostnih peg, kozmetologi svetujejo uporabo krem za sončenje s SPF nad 30.
Za hitrejše okrevanje po izpostavljenosti laserju so predpisani krepitveni vitaminski kompleksi. Za pranje lahko uporabite ozonizirano vodo. Več časa bi morali nameniti sprehodom na prostem.
Samo dosledno izvajanje vseh priporočil za nego kože v obdobju rehabilitacije bo pomagalo ne le ohraniti dobljeni rezultat, ampak tudi preprečiti razvoj posledic.
Zapleti
Ne glede na to, kakšen je učinek na kožo, po njej ni izključen pojav različnih stranskih učinkov.
Rdečica, luščenje in srbenje se lahko pojavijo takoj po postopku laserskega pomlajevanja. Takšni simptomi so normalni in v kratkem času izginejo sami.
V redkih primerih opazimo hiperpigmentacijo, brazgotinjenje in brazgotinjenje. Poleg tega se lahko aktivira virus herpesa, za odpravo katerega zdravnik predpiše vnos antiherpetičnih zdravil.
Tudi po kozmetični manipulaciji lahko pacienta motijo zabuhlost, blagi boleči občutki, ki nastanejo na površini obdelanega območja skorje.
Razlog za pojav takšnih neželenih učinkov je v večini primerov kršitev tehnike izvajanja posega s strani specialista ali neznanje strankinih receptov v času priprave ali rehabilitacije.
Prednosti in slabosti
Prednosti laserskega pomlajevanja vključujejo visoko učinkovitost, varnost, ni potrebe po kirurškem posegu. Poleg tega kozmetologi poudarjajo dejstvo, da je ta tehnika primerna za kateri koli tip kože.
Med glavnimi pomanjkljivostmi so bolečina, prisotnost številnih kontraindikacij, verjetnost negativnih reakcij, dolgo obdobje okrevanja in visoki stroški.
Lasersko pomlajevanje obraza velja za najboljšo alternativo injekcijskim metodam v boju proti starostnim spremembam. Hkrati je pomembno razumeti, da rezultat na koncu ne bo odvisen le od stopnje usposobljenosti specialista, temveč tudi od značilnosti organizma in od tega, ali stranka izpolni vsa priporočila.